Sama nazwa TUTELA oznacza ochronę, w dosłownym tłmaczeniu oznacza: trzymać kogoś w opiece.
Nasza działalność została stworzona w 2009 roku. Pierwszy ośrodek powstał w Lublinie, przy ul. Nad Zalewem, potem powstała filia ośrodka, któa mieści się w Krężnicy Jarej.
We wrześniu 2010 roku nasza działalność została wpisana do rejestru Wojewody Lubelskiego  i otrzymaliśmy zezwolenie na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku, na czas nieokreślony. Pozycja nr. 5.
Właścicielem firmy jest młoda kobieta, która od 16 roku życia związana jest z tego typu działalnością. Swoją styczność z osobami starszymi rozpoczynała od pracy jako wolontariusz w jednym z prywatnych domów opieki w Lublinie. Następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na kierunku zdrowie publiczne. W dalszym ciągu ukończyła studia podyplomowe na kierunku: Zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej i administracja zdrowiem publicznym. Obecnie jest na etapie kończenia studiów na kierunku: Pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją.
Kierownikiem naszych dwóch ośrodków, a zarazem zastępcą dyrektora jest Pani związana z opieką nad osobami starszymi od 10 lat. Swoją pracę zaczynała od pracy na stanowisku opiekunki. W między czasie ukończyła studium i uzyskała tytuł masażysty-rehabilitanta. Po niedługim czasie objęła stanowisko kierownika w jednym z prywatnych domów opieki. Od pięciu lat z zadowoleniem zarządza naszymi ośrodkami.
Nasza pielęgniarka oddziałowa rozpoczęła z nami pracę w maju 2010 roku. W swoim zawodzie natomiast pracuje od 14 lat. Pielęgniarką oddziałową została w styczniu 2011 roku. Swoim oddaniem, ciężką pracą i okazanym sercem, przekonała nas do tego, że potrafi wykazać empatię, rozumienie Podopiecznym, a co najważniejsze przekazać zdobytą wiedzę i doświadczenie podległemu sobie personelowi.
Przełożona opiekunek jest z nami związana od 8 lat. Jest osobą bardzo odpowiedzialną, kompetentną, potafiącą znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Posiada bardzo duże doświadczenie, ponieważ w swoim zawodzie, pracuje od 20 lat. Uczy podległy sobie personel nie tylko empatii, wrażliwości i zrozumienia problemów i potrzeb drugiego człowieka ale również podstawowych obowiązków związanych z zachowaniem czystośći (poprzez wdrażanie adekwatnych procedur) i odpowiednich warunków higienicznych w otoczeniu Pensjonariusza.
W skład naszego zespołu wchodzi również grupa 16 pielęgniarek, 18 opiekunów, osoby odpowiedzialne za czystość w ośrodkach, a także rehabilitant.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.